علت صدای یخچال ال جی

علت صدای یخچال ال جی

09920766695

عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر و ساید ال جی تخصص تکنسین های ماست.
اگر در حال شنیدن سر و صدای فن فریزر از مدل بدون برفک (نوفراست) خود هستید، ممکن است علت صدای یخچال ال جی موتور فن اواپراتور باشد. این نوع فریزرها دارای فن می باشد که هوا را از طریق اواپراتور برای خنک کردن داخل دستگاه به گردش در می آورد. با گذشت زمان، قطعات موتور فن می توانند روغن کاری خود را از دست بدهند و باعث ایجاد صدای زوزه، وزوز یا کلیک در یخچال فریزر ال جی شوند. در صورتیکه فن، باعث ایجاد سر و صدای یخچال فریزر ال جی شما شده است توسط یک تکنسین مجاز اقدام به تعویض آن نمایید. همچنین آسیب در تیغه های فن اواپراتور می تواند باعث ایجاد صدا در یخچال فریزر ال جی شود.

سرویس به موقع یخچال فریزر ال جی توسط تکنسین ماهر می تواند از ایجاد سر و صدا در یخچال شما جلوگیری کند همچنین به کارکرد درست و عمر مفید آن کمک می کند.
تعمیرکاران گروه حامی سرویس در هر ساعت شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشند.
تعمیر قطعه نسبت به تعویض آن ارجعیت دارد.
قیمت ها مناسب و زیر نظر اتحادیه می باشد.
آماده ثبت پذیرش مشکلات یخچال فریزر ال جی شما هستیم.


یخچال فریزر ال جی در حین انجام چرخه طبیعی، می تواند صداهایی ایجاد کند. بسیاری از صداها در یخچال فریزر ال جی عادی است. اما برای دانستن صداهای عادی و غیر طبیعی در یخچال فریزر خود مطلب علت صدای یخچال ال جی را دنبال کنید:

صداهای عادی در یخچال فریزر ال جی

صدای پنکه
گردش هوای سرد در کل واحد و کاهش دمای دستگاه به علت کارکرد مداوم یخچال، باعث ایجاد این صدا می شود و یک صدای عادی است.

 

صدای کلیک
این یک صدای عادی است و نتیجه ی کنترل سیستم یخبندان ال جی می باشد. این صدا نشان دهنده ی این است که چرخه اتوماتیک کنترل برفک زدایی دستگاه به درستی کار می کند.

 

صدای شرشر آب
این صدا ناشی از منبع تغذیه ی آب یخچال فریزر ال جی می باشد و یک صدای کاملا طبیعی است.

 

صدای فرو ریختن
ناشی از تولید یخ در قسمت یخساز ساید ال جی می باشد که با فرو ریختن یخ در محفظه این صدا را تولید می کند و یک صدای عادی است.

 

صدای هووو
موتور فن اواپراتور در حال گردش هوا درون یخچال فریزر ال جی می باشد. در این حالت جریان هوا توسط فن دستگاه تحت فشار قرار می گیرد و این یک صدای عادی در یخچال است.

 

صدای جلز ولز
جریان یافتن مبرد دستگاه از طریق سیستم خنک کننده، باعث ایجاد این صدا می شود. این یک صدای طبیعی در دستگاه ال جی شما می باشد.

 

صدای تیک تیک پشت سرهم
به دلیل انقباض و انبساط دیواره های دستگاه در اثر تغییر دما اتفاق می افتد و یک صدای طبیعی می باشد.

 

صدای خفه کن
ایجاد صدای خفه کننده در یخچال فریزر ال جی به دلیل ریزش آب در هیتر یخ زدایی یخچال می باشد. این یک صدای طبیعی در یخچال می باشد.

 

صدای قطره
در اثر فرآیند چرخه یخ زدایی و چکیدن آب و ذوب شدن یخ ها درون سینی یخچال، این صدا تولید می شود. این یک صدای عادی در دستگاه شما می باشد.


صداهای غیر عادی در یخچال ساید ال جی

صدای ارتعاش
در صورتیکه بدنه ی یخچال بیش از حد به دیوار و یا کابینت چسبیده باشد ؛ از یخچال فریزر شما این صدا به گوش می رسد. برای رفع آن، فاصله دستگاه از دیوار را بررسی کنید تا در بدنه دستگاه لرزش ایجاد نکند.

 

صدای زوزه بلند
اصولا سر و صدای زوزه از قسمت کمپرسور دستگاه به گوش می رسد و در صورتیکه این صدا بیشتر از یک ساعت طول بکشد و بسیار بلند باشد نیاز به حضور تکنسین و تعمیرکار در این قسمت یخچال فریزر ال جی می باشد.
قبل از اینکه نتیجه بگیرید که صدای زوزه ی یخچال فریزر شما یکسره به گوش می رسد یا نه، و اینکه به علت صدای یخچال فریزر ال جی در رابطه با عیوب کمپرسور بپردازیم، نگاهی دقیق تر به موضوع کمپرسور می اندازیم .

 

در واقع در یخچال فریزرها دو نوع کمپرسور وجود دارد:
– کمپرسور خطی
– کمپرسور استاندارد

 

کمپرسورهای خطی
این کمپرسور در یخچال فریزرهای مدل جدید قرار دارد. در کمپرسورهای خطی ، دستگاه سرعت را مطابق نیاز یخچال فریزر تغییر می دهد تا آن را کاملا خنک نماید. این تغییر سرعت ، فعالیت بیشتری را روی کمپرسور دستگاه ایجاد می کند که همین امر، علت ایجاد سر وصدا در یخچال فریزر ال جی می شود. اگر کمپرسور به سرعت بیشتری نسبت به حالت عادی برود می تواند صدایی شبیه زوزه بلند ایجاد کند. در صورتیکه این صدا بیشتر از یک ساعت طول بکشد نیاز به حضور یک تعمیرکار در این زمینه می باشد.

 

کمپرسورهای استاندارد
کمپرسورهای استاندارد در یخچال فریزرهای قدیمی تر به کار رفته است. این کمپرسورها در هنگام کار عادی صدای وزوز تولید می کنند. اما در صورتیکه این صدا بسیار بلند باشد که از اتاقی دیگر به گوش برسد این قسمت نیاز به تعمیر توسط تکنسین مجاز و ماهر دارد.

 

صدای پرتاب یا ضربه زدن
صدای پرتاب یا ضربه زدن می تواند 30 الی 90 ثانیه پس از به کار افتادن کمپرسور ایجاد شود. این مورد در دستگاه هایی که مجهز به کمپرسور خطی هستند متداول تر است. در صورت جابجایی یخچال فریزر ال جی در هنگام کار کردن، ممکن است این صدا در دستگاه ایجاد شود. در صورتیکه این صدا بسیار بلند شود و بیشتر از یک ساعت شنیده شود، دستگاه ساید نیاز به حضور یک تکنسین و تعمیر، توسط تعمیرگاه مجاز دارد.

 

صدای لرزاننده و تند
برای بررسی این نوع صدا، موارد زیر را بررسی کنید :
– درب ها در یخچال فریزر ال جی باید به درستی تراز شوند.
– یخچال فریزر ال جی به حد کافی از کابینت فاصله داشته باشد؛ عدم فاصله مناسب باعث ایجاد سر و صدا در یخچال و فریزر ال جی می شود.
– سطحی که یخچال فریزر ال جی روی آن قسمت قرار گرفته و نصب شده است باید مسطح و هموار باشد.
اگر این موارد را رعایت نکرده باشید می تواند باعث ایجاد صدای لرزش در یخچال فریزر ال جی شما شود.

 

این صداها ممکن است از وسایل داخل یخجال ساید ال جی نیز تولید شود:
– مواد غذایی و یا باکس های داخل یخچال می تواند با دیواره های دستگاه تماس داشته باشد و باعث ایجاد این صدا درون دستگاه شود .
– چسبیدن دستگاه به دیواره های کابینت نیز عامل سر و صدا در ساید ال جی می باشد.


تکنسین های ما در هر ساعتی از شبانه روز و حتی روزهای تعطیل می تواند برای عیب یابی و رفع علت صدای یخچال ال جی تکنسین های خود را اعزام و خدمت رسانی کند.

استفاده از قطعات اورجینال و دارای گارانتی، خدمات تحت نظارت اتحادیه و ارائه فاکتور از دیگر خدمات ماست.