علت یخ زدن یخچال ساید ال جی

علت یخ زدن یخچال ساید ال جی

09920766695

یخ زدن در یخچال ساید ال جی زمانی اتفاق می افتد که هوای مرطوب و گرم از خارج یخچال، با هوای خشک و سرد موجود در آن ترکیب شود. یکی از شایع ترین علت یخ زدن یخچال ساید ال جی واشرهایی هستند که به درستی آب بندی نمی شوند و یا اینکه درب یخچال، بطور مداوم و برای طولانی وقت باز می ماند.
با سرویس به موقع یخچال شاید ال جی توسط تکنسین های مجاز و کار آزموده می توانید به کارکرد صحیح دستگاه همچنین طول عمر آن کمک کنید.

تکنسین های  آماده ارائه ی خدمت به شما مشتریان عزیز می باشند.
ارائه ی قیمت ها زیر نظر اتحادیه انجام می شود …
تعمیر کارآمد دستگاه و حضور بهترین تکنسین ها در اسرع وقت از خدمات شرکت حامی سرویس می باشد.
در این وب سایت مطالبی در رابطه با علت یخ زدن یخچال ساید ال جی و راه های جلوگیری از آن در اختیارتان قرار می دهیم پس با دقت این مطالب را مطالعه نمایید:

نمایندگی تلوزیون ال جی در اصفهان کجاست؟

آیا کد خطایی روی صفحه نمایش ساید ال جی ظاهر شده است؟
در صورتیکه روی صفحه نمایشگر دستگاه شما کد خطا ظاهر شده، برای دیدن دلایل آن * اینجا * را کلیک کنید.
ابتدا تراز بودن و موقعیت یخچال خود را بررسی کنید. درب های یخچال را بررسی کنید. یک لیوان را تا نیمه آب کنید و در بالای یخچال قرار دهید. بررسی کنید که فاصله یخچال از کابینت رعایت شده باشد. تراز نبودن و فاصله نداشتن درست از کابینت باعث می شود که یک طرف داخل یخچال ساید ال جی یخ بزند.
در صورتیکه عیب ساید بای ساید خود را بدرستی تشخیص ندهید و نتوانید در رفع آن بموقع اقدام کنید، باعث ایجاد ضررهای جدید و هزینه بردار در دستگاه خود خواهید بود. پس حتما با تکنسین های مجاز تعمیراتی تماس بگیرید.
شرکت حامی سرویس آماده ارائه ی خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد.

آیا یک لایه یخ در یخچال ساید شما تشکیل شده است؟
اگر یک لایه یخ در انتهای یخچال تشکیل شده باشد احتمالا خط تخلیه یخچال ساید ال جی مسدود است. برای جلوگیری از هرگونه خسارت به یخچال ساید ال جی، توصیه می شود از یک تکنسین آموزش دیده در زمینه تعمیرات کمک بگیرید چون ممکن است نیاز به جدا سازی دستگاه باشد.
اگر درب یخچال به خوبی تراز نباشد و چفت نشود هوای داخل یخچال به بیرون نشت می کند. همچنین عکس این موضوع نیز اتفاق می افتد و هوای بیرون یخچال به داخل نفوذ می کند و این امر می تواند باعث یخ زدگی یخچال ساید ال جی شود.

 

– افزایش درجه حرارت یخچال ساید ال جی بطور تصادفی
ممکن است درجه دمای یخچال ساید ال جی را بطور تصادفی افزایش داده باشید. از این رو بدلیل افزایش دما مواد غذایی داخل یخچال یخ می زند. درجه دما را بررسی کنید و آن را روی دمای مناسب تنظیم کنید.

 

– کثیفی کویل ها باعث انجماد مواد غذایی داخل ساید ال جی می شود
در این موارد برای علت یخ زدن یخچال ساید ال جی از یک تکنسین مجاز در زمینه ی تعمیرات کمک بگیرید تا دستگاه را از داخل کابینت و دیوار بیرون بکشد و کویل های دستگاه ساید ال جی را تمیز نماید.

 

– آب بندی واشر دور درب ساید ال جی
وجود مشکل در این قسمت می تواند یکی از علت یخ زدن یخچال ساید ال جی شود. حتما واشرهای دور درب را بررسی کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. در صورت ترک خوردگی و یا پوسیدگی، واشر دور درب را تعویض کنید.
یخچال های مدل جدید، دارای مجرا و دریچه تنظیم هوا در داخل هستند. تنظیم نادرست این دریچه ها باعث می شود قسمتی از یخچال دچار یخ زدگی شود. اگر در ناحیه ای اشتباه تنظیم شده باشد درب آن را ببندید تا هوای سرد داخل یخچال روی یک قسمت متمرکز نشود و باعث ایجاد یخ زدگی نشود.

 

 

آیا چراغ داخل یخچال به هنگام بسته شدن درب یخچال خاموش می شود؟
اگر بعد از بسته شدن درب یخچال چراغ داخلی خاموش نشود نیاز به خدمات تعمیری دارد. قبل از تماس با تعمیرکار اطمینان حاصل کنید که درون یخچال چیزی مانع بسته شدن درب یخچال نمی شود. همچنین از عدم افتادگی درب یخچال ساید اطمینان حاصل کنید. وجود این موارد می تواند باعث یخ زدن مواد غذایی درون ساید ال جی شود.

 

– یخ زدن قسمت میوه ها و سبزیجات
ممکن است کشوی قسمت میوه ها و سبزیجات در یخچال ساید ال جی دچار یخ زدگی شود. دقت کنید کشوها به درستی در جای خود قرار گرفته باشند. همچنین میزان مواد غذایی داخل کشوها را بررسی کنید . از زیاد گذاشتن میوه داخل کشوها جلوگیری کنید. سبزیجات را در طبقه ی مناسب ساید قرار دهید.

 

آیا راهی برای جلوگیری از یخ زدگی داخل قفسه های ساید ال جی وجود دارد؟
با رعایت این موارد می توان از یخ زدگی مواد غذایی داخل یخچال ساید ال جی جلوگیری کرد. لطفا این موارد را با دقت مطالعه فرمایید:
– محدود کردن زمان باز بودن درب یخچال و نگهداری صحیح از یخچال و چیدمان صحیح مواد غذایی درون آن از همه چیز مهم تر است. باز بودن درب یخچال را محدود کنید. این به شما کمک می کند که هوای داخل یخچال در بهترین عملکرد خود قرار بگیرد و از یخ زدن قسمتی از یخچال جلوگیری شود.

 

– محفظه یخچال را از دمای زیاد دور نگه دارید. همینطور دستگاه را در کنار اجاق گاز نصب نکنید. قرار دادن ساید ال جی در کنار گرما باعث اضافه کاری دستگاه می شود و نتیجه ی آن فراست یخچال و ایجاد یخ زدگی درون آن می شود. 
– تمیز کردن واشر دور درب یخچال ساید ال جی به شما کمک می کند از یخ زدن داخل دستگاه جلوگیری شود. هر چند وقت یک بار واشر دور درب را با آب گرم و صابون تمیز کنید. این کار باعث بسته شدن صحیح درب همچنین چسبندگی بهتر واشر می شود.
– رطوبت در یخچال یکی از مهم ترین دلایل یخ زدگی درون یخچال است. غذاهای گرم خود را اجازه دهید به دمای محیط برسند بعد آن ها را درون یخچال قرار دهید. گذاشتن غذای گرم در یخچال باعث ایجاد رطوبت اضافی در یخچال ساید ال جی می شود و وجود رطوبت اضافی یکی از علت یخ زدن یخچال ساید ال جی می باشد.
همچنین باز بودن بیش از حد درب یخچال باعث ورود هوای گرم و مرطوب بیرون به داخل محفظه می شود و این امر باعث ایجاد یخ زدگی و ایجاد رطوبت اضافی در محفظه یخچال ساید ال جی می شود.
– جریان هوای یخچال ساید ال جی را با فشردن بیش از حد به دیوار و یا کابینت مسدود نکنید. یخچال، برای کارکرد صحیح چرخه خود نیاز به فضای کافی دارد.


امیدواریم دانستن این مطالب به رفع مشکل یخ زدگی یخچال ساید ال جی شما کمک کرده باشد.
در صورتیکه مشکل شما حل نشد، شما نیازمند تماس با یک تکنسین مجاز برای تعمیر و عیب یابی یخچال خود دارید. استفاده از تکنسین ماهر و مجاز به عیب یابی صحیح دستگاه شما کمک می کند و در نتیجه به کاهش هزینه های اضافی کمک شایانی می شود.

ال جی اصفهان