علت داغ شدن بدنه یخچال ال جی

علت داغ شدن بدنه یخچال ال جی

09920766695

مطلبی که می خوانید درباره ی علت داغ شدن بدنه یخچال ال جی هست. این یکی از سوالاتی است که مصرف کنندگان محصولات ال جی در تماس های خود از ما می پرسند. بعضی مشتریان نگران این قضیه هستند و از ما مشاوره می خواهند تا دلیل این عیب را به آنها بگوییم، مبادا مشکل جدی برای قطعات اصلی و موتور یخچال ایجاد شود.

داغ شدن بدنه یخچال های ال جی موردی است که در برندهای دیگر هم شایع است. یعنی در برندهای دیگر هم شاهد هستیم که بدن یخچال داغ می کند.

علت داغ شدن بدنه یخچال ال جی این هست که در سیکل تبرید، آن قسمتی که باید دمای گازها را بگیرد، دمای گاز گرفته نمی شود و به لوله های دور درب یخچال فریزر انتقال پیدا می کند و باعث داغ شدن بدنه یخچال می شود. در بدنه یخچال ال جی لوله را از درب یخچال رد می‌کنند چون که بدنه یخچال فریزر و یا لاستیک دور یخچال گرم شود و خاصیت خودش را از دست ندهد و همیشه نرم بماند. 

داغ شدن بدنه یخچال های ال جی و سایر برندها در دمای کم طبیعی می باشد ولی اگر بیش از حد داغ شده باشد و تقریباً حول و حوش ۴۰ الی ۵۰ درجه سانتی گراد برسد حالت غیر طبیعی دارد.

اگر که بدنه یخچال ال جی شما داغ شده است در ابتدا باید یخچال فریزر خود را جلو بکشید، درب پشت آن را باز کنید و از اینکه فن یخچال در قسمت موتور سالم باشد اطمینان حاصل نمایید. اگر که فن کنار موتور مشکل داشته باشد باعث می‌شود که کندانسور به خوبی خنک نشود و گرما را به دور یخچال انتقال دهد و بدنه یخچال داغ می شود.

دمای محیط هم می تواند در این موضوع دخیل باشد. اگر دمای محیطی که یخچال فریزر در آن قرار دارد بیشتر از ۳۱ درجه سانتیگراد باشد باعث می شود که بدنه یخچال ال جی و سایر برندها بیش از حد گرم شود. حتما زمانی که بدنه یخچال شما گرم هست، به این نکته دقت فرمایید که یخچال فریزر مانند حالت قبلی که کار می کرد کار کند و سرما را ایجاد کند و همینطور به حالت معمولی خاموش و روشن شود.

اگر یخچال فریزر ال جی شما و سایر برندها بعد از آن که متوجه شدید بدنه آن گرم شده، دیر به دیر خاموش می کند نشانه آن است که سیکل تبرید مشکل پیدا کرده و باید حتماً و حتماً با تعمیرگاه تماس بگیرید که در محل مراجعه کرده و بررسی کنند.

اگر که لوله های پشت یخچال فریزر ال جی بیش از حد کثیف شود باعث می شود که تعادل حرارتی ایجاد نشود و باز هم این مشکل پیش آید که بدنه یخچال ال جی و سایر برند ها شروع به داغ شدن می کند. 


همان طور که متوجه شدید در برخی از موارد مثل دمای محیط می توانید خودتان شرایط را تغییر داده و ایراد را رفع کنید. اما در مواردی هم مشکل اساسی است و تا هنوز خسارت زیادی به قطعات یخچال وارد نشده باید با یک تعمیرکار حرفه ای مورد را مطرح کنید تا با یک عیب یابی و تشخیص صحیح، مشکل را رفع کند.

گروه تعمیراتی ما با بهره گیری از کارشناسان خبره و ماهر در این زمینه آماده پاسخگویی و مراجعه برای تعمیر یخچال فریزر ال جی در منزل شما هستند. 

کافیست با ما تماس بگیرید و مشکل را مطرح کنید. از این جای کار را به ما بسپارید.

ضمانت کار ما، تایید اتحادیه بر روی تمام مراحل تعمیرات است. ما خدمات خود را به مدت 60 روز گارانتی می کنیم.