علت خاموش نشدن یخچال ال جی

علت خاموش نشدن یخچال ال جی

09920766695

زمانی که شما دارید این مطلب را میخونید طبیعتاً شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یخچال فریزر شما به صورت مداوم  کار می کند یا شما چنین احساسی را دارید که یخچال فریزر به صورت مداوم کار می کند. ابتدایی ترین مشکلی که علت خاموش نشدن یخچال ال جی است، می تواند برای این یخچال فریزر وجود دارد این واقعیت است که سرما داخل یخچال فریزر شما یا کم شده یا یخچال فریزر شما احساس می‌کند که سرمای داخل آن کم شده و دستور قطع شدن یا خاموش شدن موتور را نمی دهد.

در این حالت موارد یا المان های مختلفی ممکن است باعث این مشکل بشود. البته این را به شما بگویم که میزان خاموش و روشن شدن یخچال فریزرهای ال جی در فصل ها به صورت متفاوت است و در هر فصلی به یک صورت انجام می شود. مثلا در فصل زمستان میزان خاموش و روشن شدن یخچال فریزر به صورت سریع انجام می‌شود، ولی در تابستان اکثر اوقات موتور یخچال فریزر شما در حال کار هست و علت این موضوع می‌تواند برای دمایی باشد که یخچال فریزر در آن قرار دارد. هر چقدر که دمای محیط گرم تر باشد باعث می شود که یخچال فریزر شما بیشتر کار کند.

1) یکی از علت ها می‌تواند به میزان مواد غذایی که در یخچال قرار می دهید بستگی داشته باشد. به عنوان مثال شما ۱۰ کیلو گوشت یا مرغ را داخل یخچال یا فریزر خود قرار می دهید. طبیعتاً زمانی که طول می کشد تا دمای مواد غذایی را توسط کندانسور به بیرون انتقال دهد، مدت زمان زیادی طول می کشد و باعث می شود یخچال فریزر شما به صورت یکسره کار کند.

2) یکی دیگر از مواردی که باعث می شود یخچال فریزر شما به صورت یکسره کار کند این است که سنسورهای داخل یخچال فریزر مشکل داشته باشد و دمای انتقالی از کابین یخچال فریزر به برد و فرمان با خطا روبرو شود. برای مثال روی نمایشگر یخچال فریزر خود دمای یخچال فریزر خود را برای منفی ۱۸ درجه سانتیگراد تنظیم کرده اید برد فرمان با مشکل مواجه شده و دمای کابین را بر روی منفی ۱۰ درجه سانتیگراد تنظیم می کند. به همین دلیل است که دستور خاموش شدن موتور را نمی دهد.

3) اگر یخچال فریزر شما به صورت یکسره کار می کند و مواد غذایی داخل یخچال فریزر شما یخ زده می تواند مشکل این باشد که ترموستات یا سنسور یخچال فریزر شما مشکل دارد و دما را به درستی به برد فرمان نشان نمی دهد.

4) یکی دیگر از مشکلات یخچال فریزر می تواند خرابی فن ها (فن های داخلی یا فن های بیرونی) یخچال فریزر باشد. این مشکل باعث می شود که یخچال فریزر شما به صورت یکسره کار کند و خاموش نشود.

5)اگر دمای یخچال فریزر شما به صورت استاندارد تنظیم نشده باشد می تواند باعث خاموش نشدن یخچال فریزر شود.

6) اگر که کندانسور پشت یخچال فریزر کثیف باشد و به دیوار چسبیده باشد می تواند علت خاموش نشدن یخچال ال جی باشد.

7) اگر که برد نمایشگر یا برد فرمان شما در یخچال فریزر مشکل داشته باشد و دستور خاموش شدن کمپرسور را ندهد می تواند علت خاموش نشدن یخچال ال جی باشد.

 

در نتیجه اگر شما به دنبال علت خاموش نشدن یخچال ال جی هستید بهترین حالت این است که این موارد ذکر شده در قسمت بالا را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهید. پس اگر به نتیجه نرسیدید حتماً با شرکت تماس بگیرید تا تکنسین ها جهت عیب یابی تخصصی خدمت شما برسند و مشکل را برطرف کنند.