علت یخ نزدن فریزر ال جی

علت یخ نزدن فریزر ال جی

09920766695

تعمیرات ال جی تخصص ماست

در بعضی مواقع این اتفاق رخ می دهد که زمانی که درب یخچال ال جی خود را باز می کنید متوجه این موضوع می شوید که مواد غذایی را که درون فریزر قرار دادید نرم هستند و انجماد ندارند. در این شرایط اولین موضوعی که باعث نگرانی شما می شود فساد مواد غذایی است و تنها راه حلی که وجود دارد این است که مواد غذایی داخل فریزر را به یک فریزر دیگر انتقال دهید سپس با یک تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی تماس بگیرید تا یک تکنسین های ماهر علت یخ نزدن فریزر ال جی را تشخیص و برطرف کند.

تیم تعمیراتی حامی سرویس آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز در اسرع وقت و در طول هفته حتی روزهای تعطیل می باشند.

الویت گروه حامی سرویس، در تعمیر قطعه است نه تعویض آن.
قیمت ها زیر نظر اتحادیه می باشد.
خدمت رسانی در اسرع وقت و در طول هفته

تعمیر لوازم خانگی (برودتی، شوینده و گاز سوز) همه ی برندها تخصص حرفه ای ما است.
ما دراین وب سایت دلایلی را که می تواند موجب عدم انجماد مواد غذایی درون فریزر ال جی شما شود را برایتان بیان می کنیم تا اینگونه بتوانید به بار اطلاعاتی خود اضافه کنید. همچنین اگر مهارت کافی در زمینه ی تعمیرات ندارید به هیچ عنوان دست به تعمیر وسیله مورد نظر نزنید؛ چرا که عدم مهارت و دانش کافی در زمینه ی تعمیر می تواند خسارات بیشتری به فریزر شما وارد کند.


علت یخ نزدن فریزر ال جی را به طور کامل بخوانید …

دلیل اول: فن کندانسور
فن کندانسور هوای اطراف سیم پیچ را می چرخاند تا باعث خنک شدن داخل فریزر شود؛ اگر موتور فن کندانسور درست کار نکند باعث می شود یخچال و فریزر درست کار نکند همچنین مواد غذایی داخل فریزر به دمای انجماد نرسند. برای تعیین نقص فن کندانسور ابتدا تیغه ی فن را به خوبی بررسی کنید تا از عدم انسداد پره ها و حرکت درست آن مطمئن شوید.
اگر مانعی وجود ندارد و تیغه آزادانه می چرخد، از یک مولتی متر برای تست موتور فن استفاده کنید. اگر موتور فن بدرستی کار نمی کند در تعویض آن اقدام کنید.

 

دلیل دوم: فن اواپراتور
فن اواپراتور، هوا را از اطراف سیم پیچ های تبخیر کننده (خنک کننده) بیرون می کشد و آن را در سراسر محفظه یخچال و فریزر گردش می کند. فن اواپراتور در داخل محفظه ای درون فریزر ال جی قرار دارد. اگر این فن در فریزر به درستی کار نکند هوای سرد را به محفظه ی یخچال فریزر منتقل نمی کند. برای اینکه تشخیص دهید فن اواپراتور دچار نقص است یا خیر، سعی کنید تیغه فن را با دست بچرخانید؛ اگر تیغه آن به درستی نمی چرخد آن را تعویض کنید.
همچنین اگر موتور دستگاه پر سر و صدا است آن را تعویض کنید. نهایتا اگر تعویض موتور جوابگو نبود، از یک مولتی متر برای تست سیم پیچ های موتور و تشخیص عدم اشکال در آن استفاده کنید.

 

دلیل سوم: رله استارت (اورلود) فریزر را چک کنید
رله استارت وسیله ای است که انرژی را به کمپرسور دستگاه می رساند. اگر رله معیوب باشد باعث می شود کمپرسور نتواند به درستی کار خود را انجام دهد در نتیجه فریزر نمی تواند به اندازه ی کافی سرد شود در نتیجه باعث یخ نزدن مواد غذایی در فریزر ال جی می شود. برای مشخص کردن نقص آن از یک مولتی متر استفاده کنید و آن را بین سوکت ها قرار دهید. در صورتیکه مولتی متر نقص قطعه را شناسایی کرد نسبت به تعویض رله اقدام کنید.
نکته: اگر از رله استارت بوی سوختگی به مشام می رسد نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

 

دلیل چهارم: ترموستات کنترل دما 
ترموستات کنترل دما ولتاژ را به کمپرسور، موتور فن اواپراتور و موتور فن کندانسور هدایت می کند. برای تشخیص اینکه ترموستات کنترل دمای فریزر ال جی نقص دارد؛ ترموستات را از پایین ترین به بالاترین تنظیم بچرخانید و به صدای تیک تیک کلید ها گوش کنید. اگر کلیک کند نقص ندارد اما در صورت عدم صدای کلیک ترموستات کنترل دما ناقص است. در صورت وجود ایراد در ترموستات آن را تعویض کنید.

 

دلیل پنجم: صفحه کنترل دما
برد کنترل دما ولتاژ را به موتورهای کمپرسور و فن می فرستد. اگر صفحه کنترل دما یا همان برد دچار ایراد باشد، ارسال ولتاژ به سیستم خنک کننده متوقف می شود و فریزر شما انجماد نخواهد داشت. ایراد در برد و نقص در آن غالبا تشخیص داده می شود اما بهتر است قبل از تعویض برد، ابتدا تمام اجزای معیوب را بطور کامل تست کنید. اگر هیچ کدام از قطعات، معیوب نبود ؛ تعویض برد دستگاه را در نظر بگیرید.
نکته: تعمیر برد یخچال فریزر معملا 50-50 جواب می دهد و در صورت خرابی آن بهتر است اقدام به تعویض آن نمایید.

 

دلیل ششم: خازن فریزر
خازن در هنگام راه اندازی فریزر، باعث افزایش قدرت به کمپرسور می شود. اگر خازن شروع به کار نکند، ممکن است کمپرسور بدرستی کار نکند. در نتیجه فریزر به درستی کار نمی کند و خنک نمی شود و باعث یخ نزدن در فریزر ال جی می شود. برای تعیین نقص خازن می توانید آن را با یک مولتی متر تست کنید. در صورت معیوب بودن خازن آن را تعویض کنید.

 

دلیل هفتم: ترمیستور
ترمیستور، دمای فریزر ال جی را کنترل می کند و آن را به صفحه کنترل (برد) ارسال می کند. برد، دما را به وسیله فن کمپرسور و اواپراتور بر اساس اعلام ترمیستور، تنظیم می کند. اگر ترمیستور فریزر ناقص باشد، از عملکرد درست کمپرسور و فن اواپراتور جلوگیری می کند. و همین امر یکی از دلایل یخ نزدن فریزر ال جی می باشد.

ترمیستور دمای یخچال را کنترل می کند و دمای خواندن را به صفحه کنترل ارسال می کند. برد، کنترل نیرو را به فن کمپرسور و اواپراتور بر اساس قرائت های ترمیستور تنظیم می کند. اگر ترمیستور ناقص باشد ، ممکن است کمپرسور و فن اواپراتور در صورت لزوم کار نکند. در نتیجه یخچال و فریزر به اندازه کافی سرد نخواهد شد. برای تشخیص اینکه ترمیستور ناقص است، آن را با مولتی متر تست کنید. مقاومت ترمیستور باید همراه با دمای یخچال تغییر کند. اگر مقاومت ترمیستور تغییر نکرده یا ترمیستور تداوم ندارد، ترمیستور را تعویض کنید.

 

دلیل هشتم: کمپرسور
کمپرسور در حقیقت پمپی است که مبرد را فشرده می کند و آن را از طریق سیم پیچ های اواپراتور و کندانسور به گردش در می آورد. اگر کمپرسور بدرستی کار نکند فریزر یخ نمی زند. با این حال این اتفاق به ندرت در فریزر اتفاق می افتد. لطفا قبل از تعویض کمپرسور، ابتدا تمام قسمت های دارای نقص متداول را بررسی کنید (تکنسین به خوبی می تواند این عیوب را شناسایی کند) اگر مشخص شد که بقیه اجزا بدرستی کار می کند، حال نوبت بررسی کمپرسور می باشد. برای تشخیص کارکرد صحیح کمپرسور از یک مولتی متر برای تست دوام بین پین های برقی کنار کمپرسور استفاده کنید. اگر مدار باز باشد کمپرسور احتمالا معیوب است. در صورت تشخیص نقص کمپرسور حتما توسط یک تکنسین مجاز اقدام به تعویض آن کنید.

 

دلیل نهم از علت یخ نزدن فریزر ال جی: صفحه کنترل اصلی
نقص در صفحه کنترل اصلی و یا همان برد دستگاه می تواند یکی از دلایل یخ نزدن و عدم انجماد در فریزر ال جی باشد. با این حال این مورد خیلی به ندرت در این رابطه اتفاق می افتد. پس قبل از اقدام به بررسی ایرادات برد، نقص اجزای دیگر را بررسی کنید. در صورتیکه بقیه قطعات سالم بود به بررسی برد و عیوب آن بپردازید و به فکر جایگزینی برای این قسمت توسط تکنسین مجاز باشید.
این موارد دلایلی از یخ نزدن فریزر ال جی یا همان عدم انجماد در آن می باشد. امیدواریم با مطالعه ی آن توانسته باشید در رفع مشکل دستگاه خود اقدام و آن را رفع کنید. در صورتیکه در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی تخصصی و مهارتی ندارید، لطفا دست نگه دارید و این امر را به یک تکنسین و مهندس ماهر در این رابطه بسپارید.

 

تکنسین های گروه حامی سرویس در خدمت شما هستند تا در اسرع وقت به رفع مشکلات شما بپردازند.

 

تماس فوری 

09920766695

هدف ما جلب رضایت 100 درصدی شما مشتری عزیز می باشد.